RESULTATLISTA 11/3 2018 SKULESJÖN

DM-PIMPEL 2018-03-11 SKULESJÖN SFK HÖGA KUSTEN
  5   DAM KLUBB VIKT LAGNR.
1 Maria Bergman CFC 2105 2
2 Jenni Koskela SFK Storfiskarna 615 5
3 Gunilla Wallin CFC 195 1
4 Marga Källman SFK Storfiskarna 70 4
5 Ida Hagström SFK Storfiskarna 35 3
  DAMVETERANER      
1 Seija Laitinen Y-kroken 755 4
2 Margith Hällström SFK Storfiskarna 650 6
3 Inga-Lill Byström SFK Storfiskarna 75 7
4 Karin Hofling Njurunda SFK 60 2
5 Yvonne Pettersson FVF Öringen 0 5
5 Åsa Pettersson Bollsta FVF 0 1
  ÄLDRE DAMVETERANER      
1 Leena Koskela SFK Storfiskarna 455 3
2 Marianne Eriksson SFK Storfiskarna 45 2
3 Gunborg Lundkvist SFK Storfiskarna 0 1
  YNGRE HERRJUNIOR      
1 Isak Aunhaug SFK Storfiskarna 125  
  ÄLDRE HERRJUNIOR      
1 Samuel Ekman SFK Storfiskarna 335  
2 Oscar Gustafsson SFK Storfiskarna 0  
          20   HERRAR      
1 Fredrik Holmberg SFK Storfiskarna 3795 19
2 Patrik Jonsson Öbacka SFK 2430 18
3 Ulf Hellman Öbacka SFK 1175 17
4 Pär Björklund SFK Storfiskarna 605 11
5 Urban Nordenberg SFK Höga Kusten 600 20
6 Janne Johansson SFK Storfiskarna 525 14
7 Johan Sjölen CFC 410 9
8 Leif Ekman SFK Storfiskarna 380 1
9 Jens Hamrin SFK Storfiskarna 375 10
10 Tomas Jonsson SFK Storfiskarna 200 12
11 Kjell Moberg SFK Storfiskarna 170 15
12 Lennart Lund SFF Stenbiten 165 6
13 Erik Hellström SFK Storfiskarna 60 3
14 Ove Johansson Triana 35 4
15 Emil Sjöberg CFC 0 7
15 Anders Hellström SFK Storfiskarna 0 2
15 Anders Johansson Triana 0 5
15 Atle Aunhaug SFK Storfiskarna 0 13
15 Karl-Johan Burström Y-kroken 0 16
15 Anders Bergman CFC 0 8
  13   HERRVETERANER      
1 Tauno Samppala Y-kroken 1015 5
2 Urban Melander Y-kroken 560 9
3 Torbjörn Hällström SFK Storfiskarna 375 11
4 Gösta Granberg SFK Storfiskarna 280 7
5 Leif Pettersson Bollsta FVF 180 3
5 Birger Jonsson SFK Storfiskarna 120 10
7 Per Nelin SFK Storfiskarna 70 12
7 Nils-Erik Bylund Bollsta FVF 70 2
9 Jorma Sistonen Triana 50 8
10 Håkan Jonsson Y-kroken 40 6
11 Lennart Forsberg SFK Storfiskarna 0 4
11 Lars-Åke Hagström SFK Storfiskarna 0 1
11 XX ZZ 0 13
  ÄLDRE HERRVETERANER      
1 Bengt Pettersson Öbacka SFK 680 8
2 Bo Ljung Stenbiten 635 4
3 Ola Nyman Öbacka SFK 340 9
4 Pentti Kokko SFK Storfiskarna 310 5
5 Börje Hellström SFK Storfiskarna 110 1
6 Gert Karlsson Öbacka SFK 75 6
7 Roger Hofling Njurunda SFK 45 2
8 Gösta Karlsson Öbacka SFK 25 7
9 Bo Lundh SFF Stenbiten 0 3
  LAG   DAM      
1 G Wallin,  M Bergman CFC 2300  
2 I Hagström, J Koskela, M Källman SFK Storfiskarna 720  
  LAG DAMVETERANER      
1 M Hällström, I-L Byström, L Koskela SFK Storfiskarna 1180  
2 K Hofling, Y Pettersson, Å Pettersson Njurunda SFK 60  
  LAG ÄLDRE DAMVETERANER      
1 M Eriksson, G Lundkvist SFK Storfiskarna 45  
  LAG ÄLDRE HERRJUNIORER      
1 S Ekman, I Aunhaug, O Gustafsson SFK Storfiskarna 460  
  LAG     HERRAR      
1 J Hamrin, K Moberg, F Holmberg SFK Storfiskarna 4330  
2 U Hellman, P Jonsson, K-J Burström Öbacka SFK 3605  
3 J Johansson, T Jonsson, L Ekman SFK Storfiskarna 1105  
4 E Hellström, A Hellström, P Björklund SFK Storfiskarna 665  
5 E Sjöberg, J Sjölen, A Bergman CFC 410  
6 A Johansson, J Sistonen, O Johansson Triana 35  
  LAG     HERRVETERANER      
1 S Laitinen, T Samppala Y-kroken 1770  
2 H Jonsson,, U Mellander, R Hofling Y-kroken 645  
3 L-Å Hagström, B Jonsson, T Hällström SFK Storfiskarna 495  
4 L Forsberg, G Granberg,, B Hellström SFK Storfiskarna 280  
  LAG ÄLDRE HERRVETERANER      
1 Bo Ljung, Bo Lundh SFF Stenbiten 635  
2 Gö Karlsson, Ge Karlsson, O Nyman Öbacka SFK 440  
         
  TACK TILL ALLA DELTAGARE. DET VAR STRÅLANDE SOL OCH NÅGON MINUSGRAD. 59 STARTANDE OCH 21425 GRAM TOGS UPP.