KLUBBMÄSTERSKAP TRAD. METE 2017-08-06

OMNESJÖN 
PLAC. NAMN VIKT
1 PER-JOHAN WIBERG 1955
2 KJELL JOHANSSON 1425
3 KARL HENRIKSSON 925
KLUBBMÄSTERSKAP PIMPEL NÄSSJÖN 2017-03-26
PLAC. NAMN VIKT
1 PAUL BÖHLENIUS 3140
2 PER-JOHAN WIBERG 2690
3 TONY HÖGBERG 2355
4 URBAN NORDENBERG 2255
5 KJELL JOHANSSON 1545
6 SUNE WIDMARK 1025
7 JAN OLOF NORDENBERG 570
8 P A ISRAELSSON 485
9 KARL HENRIKSSON 320
10 PETER WALLBERG 275

KM ÄDELFISKE PIMPEL 2017

KLUBBMÄSTERSKAP ÄDELFISKE BINBÖLETJÄRN 2017-03-19
PLAC. NAMN VIKT
1 PER-JOHAN WIBERG 1790
2 KJELL JOHANSSON 1175
3 PETER WALLBERG 735
4 ROGER FORSLUND 425
5 KARL HENRIKSSON 0

KM MORMYSKA 2016

KM-MORMYSKA PRÄSTTJÄRN NORDINGRÅ     8 / 1 - 2017
  AVSER KM 2016  
PLAC. NAMN VIKT
1 PETER WALLBERG 1680
2 URBAN NORDENBERG 1530
3 SUNE WIDMARK 570
4 PER-JOHAN WIBERG 490
5 KJELL JOHANSSON 225
6 KARL HENRIKSSON 0
6 JAN-OLOV NORDENBERG 0

KLUBBMÄSTERSKAP TRAD. METE 2016

OTTEVATTNET DEN 7:E AUGUSTI
PLAC. NAMN VIKT
1 STIG FORSLUND 2230
2 PER-JOHAN WIBERG 2020
3 PAUL BÖHLENIUS 1705
4 KJELL JOHANSSON 1640

 

KLUBBMÄSTERSKAP PIMPEL 2016

PIMPELSERIEN DELT. 4 (KM) SÖRGÄLLSTASJÖN  13/3  2016
PLAC. NAMN VIKT i gram POÄNG
1 KJELL JOHANSSON 8750 1000
2 PER-JOHAN WIBERG 7250 829
3 PAUL BÖHLENIUS 3835 438
4/J MATTIS SÖDERSTRÖM 3260 373
5 PERRA ISRAELSSON 2640 302
6 SUNE WIDMARK 1890 216
URBAN NORDENBERG 1740 199
8/J ANDREAS JAKOBSSON 1645 188
9 KARL HENRIKSSON 1485 170
10 PER-OLOF RYDQVIST 1250 143
11 GUNNAR NYHLE´N 790 90
       
x/J  =   Placering / Junior    

KM MORMYSKA 2015

KM-MORMYSKA PRÄSTTJÄRN NORDINGRÅ     13 / 12 - 2015
PLAC. NAMN VIKT
1 URBAN NORDENBERG 2830
2 KARL HENRIKSSON 2290
3 KJELL JOHANSSON 1670
4 PAUL BÖLENIUS 1480
5 P-O RYDQVIST 1000
6 STIG FORSLUND 580
6 PER-JOHAN WIBERG 580
8 ROGER FORSLUND 390
9 SUNE WIDMARK 340
10 PETER WALLBERG 330
11 PER-ANDERS ISRAELSSON 270
12 GUNNAR NYHLE´N 0

KLUBBMÄSTERSKAP I METE

GÄLLSTASJÖN  DOCKSTA  26/6
PLAC. NAMN VIKT i gram
1 PER-JOHAN WIBERG 2310
2 PAUL BÖHLENIUS 1890
3 KJELL JOHANSSON 1280
4 STIG FORSLUND 1180
4 PER-OLOF RYDQVIST 1180
6 ROGER FORSLUND 980
  JUNIORER  
1 ANDREAS JAKOBSSON 810
2 ALEXANDER FORSLUND 120

ÄDELFISKE SOMMAR

KM ÄDELFISKE  14/6  2015 BINBÖLETJÄRN  NORDINGRÅ    
       
PLAC. NAMN VIKT ANTAL METOD
1 Paul Böhlenius 1460 5 Flugfiske
2 Gunnar Nyhlén 1080 5  
3 Per-Johan Wiberg       1060 4 Flugfiske
4 Kjell Johansson 970 5  
5 Sune Widmark 850 5